AC DC ConvertersDelta Electronics MDS-400AUS19 BA
MDS-400AUS19 BA
5S-MDS-400AUS19 BA
MDS-400AUS19 BA
AC/DC CONVERTER 19V 300W
Product Description
| Series: | MDS |
| Type: | Open Frame |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 19V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 15.8A |
| Power (Watts): | 300W (400W Forced Air) |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | Medical |
| Efficiency: | 4kV (4000V) |